^ Вгору
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Новини

28 КВІТНЯ 2025 РОКУ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Снимок экрана 2025-04-25 203716

Історія Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі, уперше відзначеного американськими та канадськими робітниками в 1989 році. У 1996 році Міжнародна організація праці (далі – МОП) підтримала ініціативу Міжнародної конфедерації вільних профспілок щодо визнання 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці, і офіційно він відзначається з 2003 року.
У міжнародний день охорони праці в Україні також відзначають День охорони праці (Указ Президента України № 685/2006, виданий 18.08.2006), який запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.
В умовах повномасштабної війни питання охорони праці набуває особливого значення. Проблеми тіньової економіки, незадекларованої праці, виробничого травматизму завдають великої шкоди обороноздатності країни та економіці. Недостатньо лише говорити про необхідність зниження рівня незадекларованої праці та травматизму на виробництві. Це постійна робота, яка не повинна ні на мить припинятися. А День охорони праці – гарна нагода для того, щоб укотре акцентувати на важливості створення безпечних та нешкідливих умов праці всіма, хто відповідає за життя та здоров’я працівників.
Щороку МОП визначає девіз Всесвітнього дня охорони праці, що відображає актуальні виклики у сфері безпеки та гігієни праці. У 2025 році МОП присвятила День охорони праці штучному інтелекту й цифровізації, а Всесвітній день охорони праці пройде під девізом «Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі» (Revolutionizing health and safety: the role of AI and digitalization at work).
Ця тема висвітлюватиме вплив новітніх технологій на безпеку та гігієну праці, зокрема:
• передові роботизовані системи;
• штучний інтелект (AI) і машинне навчання;
• екзоскелети;
• безпілотні літальні апарати (БПЛА);
• інтернет-речей (IoT);
• віртуальну та доповнену реальність.

 

Окрім того, розглядатимуться нові форми зайнятості, такі як робота на цифрових платформах, а також віддалена, гібридна та дистанційна робота.
У сучасних умовах робота на цифровій платформі спрощує отримання необхідної інформації з охорони праці.
За допомогою цифровізації на підприємствах упроваджується автоматизація аналітичних процесів, що дозволяє виконувати окремі операції без залучення людини.
Використання цифрових пристроїв дозволяє здійснювати функції онлайн-контролю за безпечним та здоровим виробничим середовищем, що дисциплінує виконавців робіт.
Тема дня охорони праці – чудовий приклад розроблення заходів, спрямованих на цифровізацію у сфері безпеки праці.
Важливість охорони праці полягає не тільки в безпосередній гарантії безпеки робітників на робочому місці, а й у різноманітних заходах профілактики професійних захворювань, забезпеченні відповідного режиму відпочинку, наданні необхідного спецодягу та засобів гігієни. Усі ці фактори зрештою дозволяють людям відчувати надійність підприємства та його турботу, що у свою чергу стимулює до ефективної роботи та зменшує плинність кадрів.
Упровадження культури охорони праці передбачає навчання працівників і знання правил безпеки праці як працівниками, так і їхніми роботодавцями; розуміння та усвідомлення виробничих небезпек і породжених ними ризиків, що мають суворо контролюватися.
Упровадження культури охорони праці із запобіганням виробничому травматизму та професійній захворюваності означає чітке виконання своїх обов’язків роботодавцями, які зобов’язані створити або мати добре налагоджену систему управління охороною праці, що працює за сучасними стандартами. Разом з тим, повноцінна культура охорони праці на підприємстві неможлива без залучення працівників, підвищення ними знань з питань охорони праці. Працівники можуть брати участь у процесі ухвалення рішень, що стосуються заходів з охорони праці, безпосередньо чи опосередковано, через своїх представників — профспілки, уповноважених осіб з питань охорони праці.
Належний рівень культури охорони праці досягається тоді, коли безпека виробництва і, в першу чергу, безпека працівників є дійсними цінностями підприємства, головною метою здійснюваної політики охорони праці. Результат залежить від її реальної значущості, а розуміння цього є ключем до створення культури охорони праці.

 

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних